سنگهاى زیربناى اسلام سه چیز است: نماز، زکات و ولایت که هیچ یک از آنها بدون دیگرى درست نمى‏ شود - امام صادق علیه السلام- کافى، جلد2، ص 18
حدیث
نمایش خبر

در ویژه‌برنامه روز «خلیج فارس» فرهنگسرای سرو صورت گرفت؛
هم‌خوانی حمید غلامعلی و محمدرضا عیوضی در نشست «ترانه آواز»

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
هم‌خوانی حمید غلامعلی و محمدرضا عیوضی در نشست «ترانه آواز»

نوزدهمین نشست «ترانه آواز» به مناسبت روز ملی خلیج فارس با عنوان "ایران سرای من است" عصر روز یکشنبه 9 اردیبهشت ماه با هم‌خوانی حمید غلامعلی و محمدرضا عیوضی  در فرهنگ سرای سرو برگزار شد .

 


 به گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 6، فرهنگ سرای سرو؛ این برنامه ساعت 17 عصر روز یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 با حضور اهالی ترانه و موسیقی و علاقه‌مندان آغاز شد. در نشست این هفته‌ی «ترانه آواز»، «محمدرضا چراغعلی» و «محمدرضا عیوضی» به عنوان کارشناسان موسیقی و «صابر قدیمی» و «مهدی موسوی میرکلایی» به عنوان کارشناسان ادبی حضور داشتند و «سجاد عزیزی آرام» نیز به عنوان کارشناس-مجری، اداره جلسه را بر عهده داشت. همچنین در این برنامه «حمید غلامعلی»، «محمدرضا عیوضی» و «ماهان پوریان» به اجرای زنده پرداختند.

برنامه با خوانش اشعار و ترانه‌های چهره‌های جوان درباره «خلیج فارس» آغاز شد و در بخش دوم آثار «مستقل و آزاد» مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

بخش دیگری از برنامه به اجرای زنده موسیقی توسط «ماهان پوریان» اختصاص داشت. این خواننده موسیقی پاپ که برای دومین بار اجرای زنده در نشست «ترانه آواز» را تجربه می‌کرد، قطعات نوستالژیک «خلیج فارس» و «سوغاتی» را اجرا کرد که با همراهی و استقبال حضار مواجه شد.

در بخشی از این برنامه، عزیزی آرام با اشاره به حضور یک چهره هنری فعال و تأثیرگزار در فضای رسانه‌ای موسیقی کشور، از «سعید عبداللهی» به عنوان کسی که کمک قابل توجهی به فعالیت‌های کانون ادبی زمستان کرده تقدیر کرد. در این بخش کیک تولدی که به مناسبت سالروز تولد سعید عبداللهی از سوی کانون ادبی زمستان فرهنگ سرای سرو تهیه شده بود روی صحنه آورده شد و از این عکاس باسابقه حوزه موسیقی تقدیر به عمل آمد.

 در این برنامه، به سرایندگان آثاری که حائز امتیاز بیشتری شده بودند از سوی شرکت فرهنگی هنری «اکسیر نوین» بلیت کنسرت «کولی‌های اسپانیا» اهدا شد.

بخش پایانی این برنامه به اجرای زنده «حمید غلامعلی» خواننده باسابقه موسیقی پاپ اختصاص داشت. او با نوازندگی «وحید مهراد» قطعات «غریبانه» و «وسعت سبز» را اجرا کرد و پس از آن با دعوت از محمدرضا عیوضی، قطعه «ایران ایران» از آثار زنده‌یاد «مازیار» با هم‌خوانی این دو خواننده نسل اول موسیقی پاپ پس از انقلاب اجرا شد.

اشعار سمانه ارجمندی که بهترین شعر با موضوع خلیج فارس بود انتخاب گردید.

حضورت یه شعره با مضون درد

هنوز مثل سابق یه افسانه ای

افق مهر تو آدمی روشنت

یه شرجی مجنون جانانه ای

جنوبی ترین نقطه قصه ای

شمالیه اما سرت سر بلند

به خورشیدم داده رو پیرهنت

بگو تا ابد رو به ایران بخند

خلیج همیشه وفادار فارس

تو از پوست و خون و رگ این تنی

شکوه تو روزی دلداه هاس

یه دنیا نفس واسه بخشیدنی

یه همسایه ای با تن آسمون

تو قلبت یه دریای بی ساحله

بذار ماهیا دل ببازن بهت

که دل کندن از عشق بی حاصله

بهشتی و اردیبهشته تنت

تو سینه ت یه عالم صدف جا شده

چقدر رد پا از سخاوت داری!...

تو  مرواریدایی که پیدا شده

به موجای مظلومت از من بگو

که بی شک یه  عمره تومال منی

بر مرزات حالی کن این جمله رو

تو از پوست و خون رگ این تنی

و...

در ادامه گزارش تصویر نشست روز یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 را مشاهده کنید.

http://sarv.farhangsara.ir/tabid/1157/AlbumID/2145-19053/Default.aspx

>دسته بندی:سازمان, اخبار فرهنگسرا, گزارش, سازمان, اخبار فرهنگسرا, گزارش, اخبار بسیار مهم
تعداد بازدید 24 مرتبه امتیاز :
تگ ها:
 
 
 
  نظرات